

Artline 577 Whiteboard Marker Bullet 2mm 8 Assorted Colours Box Of 12
SKU: 4854-1
- Description
- Additional information
Description
Low odour pigment ink – rich dense colours – bullet point Also suitable for electronic whiteboards. 3.0mm line width. Available in boxes of 12. Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions)Qty (12 pc)
Additional information
| Weight | 0.245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 11.5 × 4 cm |
| Colour | Assorted |
| Brand | Artline |
| Feature | 3.0mm |
| Format | Bullet Tip |
| Quality/Standard | Standard |
| Item Contents Desc | 12 |
- Description
- Additional information
Description
Low odour pigment ink – rich dense colours – bullet point Also suitable for electronic whiteboards. 3.0mm line width. Available in boxes of 12. Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions)Qty (12 pc)
Additional information
| Weight | 0.245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 11.5 × 4 cm |
| Colour | Assorted |
| Brand | Artline |
| Feature | 3.0mm |
| Format | Bullet Tip |
| Quality/Standard | Standard |
| Item Contents Desc | 12 |
