

Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Red
SKU: 4873-12
- Description
- Additional information
Description
Premium quality, value ballpoint pen.
Quality smooth writing ink, for writing made easy.
Contoured grip for control when writing.
Stick type ballpoint pen.
Hard wearing, tungsten carbide ball for smooth writing.
Medium line width.Qty (12 Pens)
Additional information
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 6.5 × 2.5 cm |
| Colour | Red |
| Feature | 1.0mm |
| Brand | Artline |
| Quality/Standard | Standard |
| Format | Ballpoint |
| Item Contents Desc | 12 |
- Description
- Additional information
Description
Premium quality, value ballpoint pen.
Quality smooth writing ink, for writing made easy.
Contoured grip for control when writing.
Stick type ballpoint pen.
Hard wearing, tungsten carbide ball for smooth writing.
Medium line width.Qty (12 Pens)
Additional information
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.5 × 6.5 × 2.5 cm |
| Colour | Red |
| Feature | 1.0mm |
| Brand | Artline |
| Quality/Standard | Standard |
| Format | Ballpoint |
| Item Contents Desc | 12 |
