

Cumberland Plain Envelope 229x340mm Strip Seal Expandable White Pack of 100
SKU: 10500-1
- Description
- Additional information
Description
Ideal for posting large documents, brochures, catalogues etc. 25mm capacity with strip seal closure. Made from 150gsm extra heavyweight white paper.Qty (100 envelopes)
Additional information
| Weight | 3.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 18 × 24 cm |
| Format | Plain |
| Colour | White |
| Brand | Cumberland |
| Item Contents Desc | 100 |
| Material | Paper |
| Feature | Peel and Seal |
- Description
- Additional information
Description
Ideal for posting large documents, brochures, catalogues etc. 25mm capacity with strip seal closure. Made from 150gsm extra heavyweight white paper.Qty (100 envelopes)
Additional information
| Weight | 3.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 18 × 24 cm |
| Format | Plain |
| Colour | White |
| Brand | Cumberland |
| Item Contents Desc | 100 |
| Material | Paper |
| Feature | Peel and Seal |


