

Marbig Lever Arch Binder A4 75mm Board Reinforced Spine Mottle Black
SKU: 5040-1
- Description
- Additional information
Description
Tough and durable lever arch file in a black mottle finish. 75mm spine holds up to 375 sheets of paper.
Additional information
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 29 × 8.5 cm |
| Feature | Reinforced |
| Format | 2 Ring, A4, Lever Arch, Portrait |
| Contents L, W, H | 75mm |
| Material | Paper/Cardboard |
| Brand | Marbig |
| Colour | Black |
- Description
- Additional information
Description
Tough and durable lever arch file in a black mottle finish. 75mm spine holds up to 375 sheets of paper.
Additional information
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 29 × 8.5 cm |
| Feature | Reinforced |
| Format | 2 Ring, A4, Lever Arch, Portrait |
| Contents L, W, H | 75mm |
| Material | Paper/Cardboard |
| Brand | Marbig |
| Colour | Black |




