

Stat Hole Punch 2 Hole Small 10 Sheet Capacity Metal Black
SKU: 4649-1
- Description
- Additional information
Description
The Stat Small Hole Punch Is Made With Quality Steel Construction Punches Two, 6mm Diameter Holes That Are 80mm Apart Features An Adjustable Paper Positioning Guide, Depth Gauge And Centre Guide Ensuring That Your Papers Are Correctly Lined Up The Removable Confetti Tray Captures Waste And Reduces Mess Colour: Black Sheet Capacity: Up To 10 Sheets Of 80Gsm PaperQty (1 Unit)
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.3 × 6.4 × 4 cm |
| Colour | Black |
| Format | 2 Hole, Manual, Small |
| Capacity | 10 Sheet |
| Material | Metal |
| Quality/Standard | Economy |
| Brand | Stat |
- Description
- Additional information
Description
The Stat Small Hole Punch Is Made With Quality Steel Construction Punches Two, 6mm Diameter Holes That Are 80mm Apart Features An Adjustable Paper Positioning Guide, Depth Gauge And Centre Guide Ensuring That Your Papers Are Correctly Lined Up The Removable Confetti Tray Captures Waste And Reduces Mess Colour: Black Sheet Capacity: Up To 10 Sheets Of 80Gsm PaperQty (1 Unit)
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.3 × 6.4 × 4 cm |
| Colour | Black |
| Format | 2 Hole, Manual, Small |
| Capacity | 10 Sheet |
| Material | Metal |
| Quality/Standard | Economy |
| Brand | Stat |
