

Stat Hole Punch 2 Hole 20 Sheet Capacity Medium Metal Black
SKU: 4588-1
- Description
- Additional information
Description
The Stat Medium Hole Punch Is Made With Quality Steel Construction It Punches Two, 6mm Diameter Holes That Are 80mm Apart It Features An Adjustable Paper Positioning Guide, Depth Gauge And Centre Guide Ensuring That Your Papers Are Correctly Lined Up The Removable Confetti Tray Captures Waste And Reduces Mess Colour: Black Sheet Capacity: Up To 20 Sheets Of 80Gsm PaperQty (1 pc)
Additional information
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 8 × 4.5 cm |
| Colour | Black |
| Format | 2 Hole, Manual, Medium |
| Capacity | 20 Sheet |
| Material | Metal |
| Quality/Standard | Economy |
| Brand | Stat |
- Description
- Additional information
Description
The Stat Medium Hole Punch Is Made With Quality Steel Construction It Punches Two, 6mm Diameter Holes That Are 80mm Apart It Features An Adjustable Paper Positioning Guide, Depth Gauge And Centre Guide Ensuring That Your Papers Are Correctly Lined Up The Removable Confetti Tray Captures Waste And Reduces Mess Colour: Black Sheet Capacity: Up To 20 Sheets Of 80Gsm PaperQty (1 pc)
Additional information
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 8 × 4.5 cm |
| Colour | Black |
| Format | 2 Hole, Manual, Medium |
| Capacity | 20 Sheet |
| Material | Metal |
| Quality/Standard | Economy |
| Brand | Stat |
