

Double A Copy Paper A5 80gsm White
SKU: 10857-1
- Description
- Additional information
Description
A Grade fibre for superior quality and performance. High opacity means less see through for double sided printing. Smoother paper means sharper, better defined images. Excellent runability for outstanding print quality. ISO 14401, Environmental Management Standards certified as well as ISO 9001 certified. Compatible with all types of copiers.
Additional information
| Weight | 1.253 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 15 × 6 cm |
| Format | A5 |
| Thickness | 80gsm |
| Brand | Double A |
| Colour | White |
| Quality/Standard | Premium |
| Item Contents Desc | 500 |
- Description
- Additional information
Description
A Grade fibre for superior quality and performance. High opacity means less see through for double sided printing. Smoother paper means sharper, better defined images. Excellent runability for outstanding print quality. ISO 14401, Environmental Management Standards certified as well as ISO 9001 certified. Compatible with all types of copiers.
Additional information
| Weight | 1.253 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 15 × 6 cm |
| Format | A5 |
| Thickness | 80gsm |
| Brand | Double A |
| Colour | White |
| Quality/Standard | Premium |
| Item Contents Desc | 500 |




