

Stat Notepad A4 8mm Ruled 55Gsm White 50 Sheet
SKU: 4571-1
- Description
- Additional information
Description
Size: A4 (210X297mm) Binding: Top Perfect Bound (Glued) Number Of Pages: 100 Paper Weight: 55Gsm Ruling: 7mm Feint Ruled Ideal For Note Taking At School, In Lectures And Meetings And Generating Ideas And Jotting Down General Information. Bound At The Top Of The Pad So You Can Tear Off Pages Easily For Filing Perfect Companion When You Are On The Go.Qty (1 Unit)
Additional information
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.7 × 21 × 0.5 cm |
| Brand | Stat |
| Item Contents Desc | 50, Sheet(s) |
| Thickness | 55gsm |
| Format | A4 |
| Quality/Standard | Economy |
| Feature | Ruled 8mm |
| Colour | White |
- Description
- Additional information
Description
Size: A4 (210X297mm) Binding: Top Perfect Bound (Glued) Number Of Pages: 100 Paper Weight: 55Gsm Ruling: 7mm Feint Ruled Ideal For Note Taking At School, In Lectures And Meetings And Generating Ideas And Jotting Down General Information. Bound At The Top Of The Pad So You Can Tear Off Pages Easily For Filing Perfect Companion When You Are On The Go.Qty (1 Unit)
Additional information
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.7 × 21 × 0.5 cm |
| Brand | Stat |
| Item Contents Desc | 50, Sheet(s) |
| Thickness | 55gsm |
| Format | A4 |
| Quality/Standard | Economy |
| Feature | Ruled 8mm |
| Colour | White |
