





Double A A4 80gsm Copy Paper
SKU: 10538-1
- Description
- Additional information
Description
A Grade fibre for superior quality and performance.
High opacity means less see-through for double sided printing.
Smoother paper means sharper, better defined images.
Excellent runability for outstanding print quality.
ISO14001, Environmental Management Standards certified as well as ISO9001 certified.
Compatible with all types of copiers.
Qty (500 Sheets)
Additional information
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.9 × 2.8 × 2 cm |
| Format | A4 |
| Thickness | 80gsm |
| Brand | Double A |
| Colour | White |
| Quality/Standard | Premium |
| Item Contents Desc | 500 |
- Description
- Additional information
Description
A Grade fibre for superior quality and performance.
High opacity means less see-through for double sided printing.
Smoother paper means sharper, better defined images.
Excellent runability for outstanding print quality.
ISO14001, Environmental Management Standards certified as well as ISO9001 certified.
Compatible with all types of copiers.
Qty (500 Sheets)
Additional information
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.9 × 2.8 × 2 cm |
| Format | A4 |
| Thickness | 80gsm |
| Brand | Double A |
| Colour | White |
| Quality/Standard | Premium |
| Item Contents Desc | 500 |


