Size: A4 (210X297mm) Binding: Top Perfect Bound (Glued) Number Of Pages: 100 Paper Weight: 55Gsm Ruling: 7mm Feint Ruled Ideal For Note Taking At School, In Lectures And Meetings And Generating Ideas And Jotting Down General Information. Bound At The Top Of The Pad So You Can Tear Off Pages Easily For Filing Perfect Companion When You Are On The Go.Qty (1 Unit)
Stat Notepad A4 8mm Ruled 55Gsm White 50 Sheet
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$1.49 Inc GST
SKU
4571-1
Categories Books and Pads, Office Supplies, Writing Pad
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 297 × 210 × 5 mm |
| Brand | Stat |
| Feature | Ruled 8mm |
| Item Contents Desc | 50, Sheet(s) |
| Thickness | 55gsm |
| Format | A4 |
| Quality/Standard | Economy |
| Colour | White |
Related products
-
Books and PadsReg Price: $1.69Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Notepad A5 8mm Ruled 55Gsm White 50 Sheet
Add to cart -
General PackagingReg Price: $2.49Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Invisible Tape 18mmx33m In Dispenser
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.79Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Retractable Ballpoint Pen Medium 1mm Red
Add to cart -
Arts and CraftsReg Price: $1.59Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Scissors Office Economy 180mm – Orange Handle
Add to cart




