Double end walls and double base provide superior stacking strength up to 7 high. Strong burst resistant base copes with regular access and transportation. Holds foolscap documents. Maximum load 30kg. Made from 100% recycled board, and is 100% recyclable. Australian made. Qty (10 )
Marbig Enviro Archive Box Strong L420mm x H260mm X W320Mm
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$69.99 Inc GST
SKU
11118-12
Categories Archive Box, Filing, Office Supplies
| Weight | 10.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 570 × 200 × 720 mm |
| Contents L, W, H | 260mm, 320mm, 420mm |
| Brand | Marbig |
| Feature | Includes Lid |
| Quality/Standard | Standard |
| Material | Paperboard |
| Item Contents Desc | Unit(s) |
Related products
-
DesktopReg Price: $4.99Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Hole Punch 1 Hole Plier Black
Add to cart -
Books and PadsReg Price: $1.69Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Notepad A5 8mm Ruled 55Gsm White 50 Sheet
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.39Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart -
General SuppliesReg Price: $74.28Log in or register business for wholesale pricing.
Marbig Tartan Jumbo Pencil Case 340x170mm
Add to cart




