Double end walls and double base provide superior stacking strength up to 7 high. Strong burst resistant base copes with regular access and transportation. Holds foolscap documents. Maximum load 30kg. Made from 100% recycled board, and is 100% recyclable. Australian made. Qty (1 Box)
Marbig Enviro Archive Box Strong L420mm x H260mm X W320Mm
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$6.99 Inc GST
SKU
11118-1
Categories Archive Box, Filing, Office Supplies
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 420 × 260 × 320 mm |
| Contents L, W, H | 260mm, 320mm, 420mm |
| Brand | Marbig |
| Feature | Includes Lid |
| Quality/Standard | Standard |
| Material | Paperboard |
| Item Contents Desc | Unit(s) |
You may also like…
-
Archive BoxReg Price: $69.99Log in or register business for wholesale pricing.
Marbig Enviro Archive Box Strong L420mm x H260mm X W320Mm
Add to cart
Related products
-
DesktopReg Price: $4.99Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Hole Punch 1 Hole Plier Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.39Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart -
FastenersReg Price: $0.99Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Super Glue 3gm Clear
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.43Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart





