8oz Single Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Plain White. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (1000 Cups)
Greenmark Coffee Cup 8oz PE Coated SW Cup/Plain White 90mm
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$91.80 Inc GST
SKU
5540-20
Categories Beverages, Coffee Cups, Coffee Cups, Coffee Cups, Coffee Cups, Food Packaging, Hot Beverages, Paper Food Packaging
| Weight | 8.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 455 × 460 × 370 mm |
| Material | PE Coated Board |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Format | Cup, Single Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | White |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 1000 |
Related products
-
BeveragesReg Price: $6.59Log in or register business for wholesale pricing.
16oz Greenmark Coffee Cup PLA Coated DW Cup/Brown Printed
Add to cart -
BeveragesReg Price: $5.39Log in or register business for wholesale pricing.
12oz PLA Coated DW Coffee Cup/Brown Print
Add to cart -
BeveragesReg Price: $127.80Log in or register business for wholesale pricing.
12oz PLA Coated SW Coffee Cup/Plain White
Add to cart -
BeveragesReg Price: $57.80Log in or register business for wholesale pricing.
Black Plastic Lid – Fits 8/12/16oz Hot & Cold Cups 90mm Diameter
Add to cart




