Magnetic plastic hard case designed to magnetise directly to whiteboard Low odour alcohol based ink Pigment based ink for bold colours Dry safe ink allows cap off time up to 48 hours without drying out Suitable for use on electronic whiteboards Ink is xylene free and rohs compliant
Artline 579 Whiteboard Markers Chisel Hard Case Assorted Pack Of 6
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$21.49 Inc GST
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 140 × 125 × 20 mm |
| Brand | Artline |
| Item Contents Desc | 6 |
| Colour | Assorted |
| Quality/Standard | Standard |
| Feature | 2-5mm |
| Format | Chisel Tip |
Related products
-
DividersReg Price: $1.59Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Plastic Divider A4 5 Tab Multi Colour
Add to cart -
General PackagingReg Price: $2.49Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Invisible Tape 18mmx33m In Dispenser
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.79Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Retractable Ballpoint Pen Medium 1mm Red
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $6.99Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Retractable Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart




