Low odour, pigment ink , rich dense colours, chisel point. Also suitable for electronic whiteboards. 2.0-5.0mm line width. Available in boxes of 12. Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions).Qty (1 )
Artline 579 Whiteboard Marker Chisel 2-5mm Blue
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$3.89 Inc GST
| Weight | 0.019 kg |
|---|---|
| Dimensions | 135 × 18 × 18 mm |
| Brand | Artline |
| Colour | Blue |
| Format | Chisel Tip |
| Feature | 2-5mm |
| Quality/Standard | Standard |
| Item Contents Desc | 1 |
You may also like…
-
Office FurnitureReg Price: $46.68Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 579 Whiteboard Marker Chisel 2-5mm Blue
Add to cart
Related products
-
Office SuppliesReg Price: $23.50Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $5.64Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.79Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Retractable Ballpoint Pen Medium 1mm Red
Add to cart -
Arts and CraftsReg Price: $1.59Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Scissors Office Economy 180mm – Orange Handle
Add to cart





