Low odour, pigment ink , rich dense colours, chisel point. Also suitable for electronic whiteboards. 2.0-5.0mm line width. Available in boxes of 12. Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions).Qty (12 Units)
Artline 579 Whiteboard Marker Chisel 2-5mm Blue
| Weight | 0.245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 135 × 115 × 40 mm |
| Brand | Artline |
| Colour | Blue |
| Format | Chisel Tip |
| Feature | 2-5mm |
| Quality/Standard | Standard |
| Item Contents Desc | 1 |
Related products
-
Books and PadsReg Price: $1.39Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Notepad A4 8mm Ruled 55gsm White 7 Hole Punched 50 Sheets
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.39Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $23.50Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $5.64Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart




