Low odour, pigment ink , rich dense colours, chisel point. Also suitable for electronic whiteboards. 2.0-5.0mm line width. Available in boxes of 12. Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions).Qty (6 Markers)
Artline 579 Whiteboard Marker Chisel 2-5mm Assorted Colours Pack Of 6
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$20.99 Inc GST
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 135 × 120 × 22 mm |
| Format | Chisel Tip |
| Feature | 2-5mm |
| Quality/Standard | Standard |
| Brand | Artline |
| Item Contents Desc | 6 |
| Colour | Assorted |
Related products
-
HighlightersReg Price: $3.49Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Highlighter Chisel 2-5mm Tip Rubberised Grip Assorted Wallet of 4
Add to cart -
Books and PadsReg Price: $1.69Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Notepad A5 8mm Ruled 55Gsm White 50 Sheet
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $4.95Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart -
DividersReg Price: $1.59Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Plastic Divider A4 5 Tab Multi Colour
Add to cart




