Low odour pigment ink – rich dense colours – chisel point Also suitable for electronic whiteboards 2 0-5 0mm line width Available in boxes of 12 Cap can be left off for up to 48 hours without drying out (under controlled conditions)
Artline 579 Whiteboard Marker Chisel 2-5mm 8 Assorted Pack Of 12
| Weight | 0.245 kg |
|---|---|
| Dimensions | 135 × 115 × 40 mm |
| Item Contents Desc | 12, Unit(s) |
| Colour | Assorted |
| Brand | Artline |
| Format | Chisel Tip, Starter Pack |
| Feature | 2-5mm |
| Quality/Standard | Standard |
Related products
-
Office SuppliesReg Price: $4.95Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $23.50Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $0.47Log in or register business for wholesale pricing.
Artline 8210 Smoove Ballpoint Pen Medium 1mm Black
Add to cart -
Office SuppliesReg Price: $6.99Log in or register business for wholesale pricing.
Stat Retractable Ballpoint Pen Medium 1mm Blue
Add to cart




