8oz Double Wall Cup – standard paper cup, PE lined for moisture barrier. Outer layer made from Brown Kraft. This cup has a wider top to fit same lid as 12 and 16oz.Qty (25 Cups)
8oz Greenmark Coffee Cup PE Coated DW Cup/Kraft 90mm
Login for the best price.
Your Wholesale Price
Log in or register business for wholesale pricing.
Regular Price
$3.79 Inc GST
SKU
5543-1
Categories Beverages, Coffee Cups, Coffee Cups, Coffee Cups, Coffee Cups, Food Packaging, Hot Beverages, Paper Food Packaging
| Weight | 0.325 kg |
|---|---|
| Dimensions | 355 × 100 × 100 mm |
| Material | Paperboard |
| Format | Cup, Double Wall |
| Brand | Greenmark |
| Colour | Natural/Kraft |
| Capacity | 227ml (8oz) |
| Contents L, W, H | 90mm |
| Item Contents Desc | 500 |
You may also like…
-
BeveragesReg Price: $54.99Log in or register business for wholesale pricing.
8oz Greenmark Coffee Cup PE Coated DW Cup/Kraft 90mm
Add to cart
Related products
-
BeveragesReg Price: $5.39Log in or register business for wholesale pricing.
12oz PLA Coated DW Coffee Cup/Brown Print
Add to cart -
BeveragesReg Price: $7.29Log in or register business for wholesale pricing.
16oz Greenmark Coffee Cup PLA Coated SW Cup White
Add to cart -
BeveragesReg Price: $57.80Log in or register business for wholesale pricing.
White Plastic Lid- Fits 8/12/16oz Hot & Cold Cups 90mm Diameter
Add to cart -
BeveragesReg Price: $102.99Log in or register business for wholesale pricing.
16oz PE Coated DW Coffee Cup/Kraft
Add to cart





